‘Een waterval van 6 meter, midden op het Prins Alexanderplein!’ Vertelt Bram van der Hulst, die projectmanager is van het stadsproject Alexanderplein voor Gemeente Rotterdam. Het gebied ondergaat een enorme metamorfose en afgelopen week werd het al een stuk groener.
Er zijn grasmatten neergelegd en er is een tijdelijk paviljoen geplaatst, het NOA waterpaviljoen. Bram: ‘Het paviljoen is een kunstobject van stijgerbuizen waaruit een waterval van 6 meter valt. Dit refereert aan het feit dat we hier op het Alexanderplein 6 meter onder NAP zitten en het daarmee één van de laagste punten van Rotterdam is. Als je dat zo ziet, besef je pas hoe goed we in Nederland ons watersysteem geregeld hebben. 6 meter is echt een flinke hoogte’.
De volgende stap is een voorlopig ontwerp opstellen voor de inrichting van de definitieve situatie en daarover in gesprek gaan met de omgeving. Wat het ontwerp moet doen is het realiseren van een hogere kwaliteit buitenruimte om het stationsgebied heen. Verwacht meer planten, bomen en zitgelegenheid, maar ook ruimte om te fietsen en je fiets te parkeren en meer levendigheid.
Neem eens een kijkje op het plein of op https://lnkd.in/dGA39zu.
Het NOA waterpaviljoen staat er tot eind juni.